Spread the love
Proiect Kickstarter —  
Hoshinchu Air Bonsai Garden  

Un copac în miniatură se plimbă în aer peste oala sa, neacceptată, într-o scenă care amestecă o artă antică japoneză cu efecte sci-fi. De fapt, ghiveciul care vine cu acest kit special pentru plante de bonsai nu este nici măcar conceput pentru a ține sol. În schimb, conține un magnet puternic care ține bola de rădăcină acoperită cu mușchi a plantei suspendată în aer cu un centimetru deasupra jantei sale.„Air Bonsai” este un kit simplu de bricolaj format dintr-o bilă de plantare a mușchiului „mică stea” și o „bază energetică”, ambele conducând energia magnetică. „Baza energetică” din porțelan este tradițională japoneză Imari și vine într-o varietate de modele. O minge de lavă opțională ușoară se potrivește în jurul „stelei” de mușchi pentru a menține umiditatea și a schimba aspectul.Tot ce trebuie să adăugați este planta de bonsai în sine, care poate fi procurată local. Creatorii au în vedere clienții din fiecare țară care aleg plante specifice regiunilor proprii, producând variante interminabile de bonsai care sunt o fuziune a tradiției japoneze și a frumuseții naturale a altor națiuni.

[Official] Hoshinchu | Air Bonsai -Product Introduction-
Plutind în aer: Arborele Bonsai Magnetic se întinde deasupra bazei – Proiect Kickstarter-Hoshinchu Air Bonsai Garden
Plutind în aer: Arborele Bonsai Magnetic se întinde deasupra bazei – Proiect Kickstarter-Hoshinchu Air Bonsai Garden

Levitând bonsai și creioane vegetale

Proiect Kickstarter —  
Hoshinchu Air Bonsai Garden  

Un proiect Kickstarter din ianuarie 2016 a atras atenția la nivel mondial pentru Hoshinchu Air Bonsai Garden  - a fost chiar prezentat în revista TIME . Destul de bine. Această minunată serie de produse japoneze realizate manual surprinde perfect intersecția dintre artă și natură.Hoshinchu își dorește ca clienții săi să hrănească și să comoare Air Bonsai ca simbol al ceea ce putem face pentru a proteja planeta. Fiecare parte a acestui produs frumos lucrat, îndrăgostit manual, ne încurajează pe toți să ne ocupăm de timp și energie pentru a hrăni natura.Fiecare Air Bonsai are un dispozitiv de levitație alimentat de un magnet încorporat cunoscut sub numele de „bază energetică”, care este confecționat din porțelan și confecționat de un artizan diferit pentru fiecare produs din serie, variază în culori și materiale.   Este inclusă și mușchiul de „stea mică”, care este produs în Prefectura Yamagata.Air Bonsai este vândut în 15 țări și poate dura până la aproximativ trei luni de la cumpărare până la livrare, ceea ce este de înțeles având în vedere grija și timpul trecut în mână pentru a face fiecare plantă de bonsai, dar merită așteptați. Când este livrat, veți primi produsul învelit într-o pânză tradițională și cutie de lemn cunoscută sub numele de kiri , care este adesea folosit pentru a trimite cadouri speciale.Aceasta este una dintre campaniile Kickstarter care s-a dezvoltat în mai multe feluri, iar cei care își achiziționează propriul Air Bonsai vor fi, fără îndoială, încântați.Am făcut unele ajustări la proiectarea bazei energetice Air Bonsai. Echipa noastră, Hoshinchu a concluzionat că acest nou design va fi cel care va reprezenta galaxia noastră.Încă o dată, Hoshinchu dorește să mulțumească fiecăruia dintre sponsorii și fanii noștri pentru că ne-a susținut prin această călătorie provocatoare și ne-a dus cu încurajare.Air Bonsai este prima creație Hoshinchu Air Bonsai Garden. Deoarece lansarea unui proiect pe Kickstarter a fost prima dată, am fost copleșiți de anxietate (cu adevărat), dar chiar și în întuneric am reușit să ajungem la această etapă. Învățând prin încercare și eroare, am muncit din greu urmărind un design excelent. După ce a trecut prin numeroase discuții, echipa noastră a decis să facă câteva ajustări cu privire la proiectarea Bazei Energetice. Această actualizare este de a împărtăși cu voi modificările pe care le-am făcut.După nenumărate discuții și teste, am făcut patru modificări la Baza Energetică: dimensiunea, aspectul, culoarea și forma.

Air Bonsai, your „little star” on Kickstarter now! Levitating Bonsai trees
Arbori Bonsai leviteaza in aer — Proiect Kickstarter —  
Hoshinchu Air Bonsai Garden  
Proiect Kickstarter —  
Hoshinchu Air Bonsai Garden  

Air Bonsai, your „little star” on Kickstarter now! Levitating Bonsai trees —
Air Bonsai, „mica ta stea” de pe Kickstarter acum! Levitarea copacilor Bonsai

Stânga: Prototip dreapta: versiune îmbunătățită

Dimensiunea  — Am schimbat ușor lățimea de la 15cm la 14,5cm. Aspectul — Pentru prototip, am realizat inițial Baza Energetică cu o textură mată. Deoarece ne-am dorit ca fiecare dintre sponsorii noștri să aibă un sentiment luxos, am adăugat luciu. — Culoarea  — Prin testarea diverselor culori „albe”, echipa a fost de acord să aplice alb ivory pe porțelan, creează un aspect mai atractiv și mai nuanțat pentru „Little Star”. — Proiectarea  — Rotunjimea vârfului de argint a fost modificată pentru a avea o curbă mai blândă.Nu în ultimul rând, am decis să trimitem bile de mușchi în stare uscată, așa că vă rugăm să vă asigurați că stropiți apă pe ea în fiecare zi și vă rugăm să aveți mare grijă de „Steaua Mică”.Echipa noastră va continua să muncească din greu pentru a vă oferi cea mai bună calitate. Startup-ul Hoshinchu Air Bonsai Garden a lansat pe Kickstarter un proiect incredibil, care va aduce tehnologia levitaţiei în domeniul plantelor ornamentale.  Air Bonsai va face ca plantele să leviteze deasupra soclului, după modelul boxelor audio OM Aud.Folosind acelaşi principiu magnetic de levitaţie ca şi în cazul difuzoarelor, plantele vor pluti la câţiva centrimetri. Plantele vor fi cultivate într-un atelier de pe insula Kyushu din Japonia, după toate regulile tradiţionale ale cultivării Bonsai-ului.Startup-ul  Hoshinchu Air Bonsai Garden a lansat pe Kickstarter un proiect incredibil, care va aduce tehnologia levitaţiei în domeniul plantelor ornamentale.  Air Bonsai  va face ca plantele să leviteze deasupra soclului, după modelul boxelor Audio OM Audio.Folosind acelaşi principiu magnetic de levitaţie ca şi în cazul difuzoarelor, plantele vor pluti la câţiva centrimetri.Plantele vor fi cultivate într-un atelier de pe insula Kyushu din Japonia, după toate regulile tradiţionale ale cultivării Bonsai-ului. Dacă vă doriţi un asemenea produs, îl puteţi comanda pe site-ul de pe Kickstarter.Cea mai ieftină versiune a bonsaiului plutitor costă 200 de dolari și include „baza energetică”, un adaptor și mușchiul circular care susține planta.Toţi Bosaii care levitează sunt unici, aşa că veţi avea ocazia să aveţi un obiect de decor cu adevărat ieşit din comun.Mai mult, compania vrea să lanseze pe piaţă un kit complet care ne va permite să creştem orice plantă şi care să leviteze deasupra ghiveciului.

The Magnetic Air Bonsai Creates Surreal Levitating Plants
The Magnetic Air Bonsai Creates Surreal Levitating Plants
Japanese kickstarter company Air Bonsai produces kits for floating plants
Plutind grădină cu bonsai de hoshinchu, care aparent sfidează gravitația
Plutind grădină cu bonsai de hoshinchu, care aparent sfidează gravitația
Plutind grădină cu bonsai de hoshinchu, care aparent sfidează gravitația
Plutind grădină cu bonsai de hoshinchu, care aparent sfidează gravitația
Plutind grădină cu bonsai de hoshinchu, care aparent sfidează gravitația
Plutind grădină cu bonsai de hoshinchu, care aparent sfidează gravitația
Plutind grădină cu bonsai de hoshinchu, care aparent sfidează gravitația
Plutind grădină cu bonsai de hoshinchu, care aparent sfidează gravitația

Sursa — https://dornob.com/floating-on-air-magnetic-bonsai-tree-hovers-above-base/

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *